VIZÁŽISTIKA

Říká se, že vizážistika je nový obor. Ale jak jsme zjistili, vizážistikou se zabývali již například staří egypťané. Jejich znalosti líčení, make-upu, výroby vonných mastí či zkušenosti v balzamování daleko přesahovaly to, co asi očekáváme od národa starého přes 4000 let. Za tu dobu bylo mnohé zapomenuto, mnohé znovu objeveno. Vyvíjel se způsob líčení, používané prostředky, ale zůstal hlavní cíl - zakrýt nedostatky a zdůraznit přednosti. Krášlily se především ženy, ale dnes nejsou výjimkou ani muži, kteří si rádi nechají poradit, co se svou pletí. Není to běžné, aby muži navštěvovali salóny krásy či vyhledávali p oradenství, ale jejich pleť potřebuje také péči, a nejen muži při focení či před kamerou se neobejdou bez pomoci zkušeného vizážisty a trochy líčení.

Současný vizážista pracuje nejen na základě odborných znalostí, ale také na základě dlouholetých zkušeností a intuice vycvičené bohatou praxí. Barevná typologie umožní navrhnout odpovídající barevné schéma líčení i oblékání.

Znalost korekcí

pomůže skrýt drobné nedostatky jak v barevném odstínu pleti či rtů, tak tvarové odchylky či nesymetrie částí obličeje. Mnohdy stačí na první pohled malý zásah, aby se dojem změnil k nepoznání.

Úkolem vizážisty není pomocí hromady kosmetických prostředků, pudrů, rtěnek, řasenek, makeupů, prostě toho všeho, co mají k dispozici, změnit tvář člověka k nepoznání. Úkolem je s minimem prostředků dosáhnout maximálního efektu. (Neplatí to pro speciální druhy líčení, jako je fotolíčení, divadelní, svatební apod.)

Zkušený vizážista vám navrhne Váš model líčení pro všemožné příležitosti, počínaje bleskovým líčením, které vám umožní svůj vzhled během několika málo okamžiků , po líčení speciální, jako je vystoupení, párty, fotografování.

 

Vizážista tedy působí především jako poradce. Musí být schopen provést přesný rozbor klienta.

 

Kontaktujte nás